Лабуништанка нападната во Велешта, велештанка нападната од куче во Струга

Настаните се случиле синоќа.

Синоќа во 20.30 часот во полициската станица во Струга, Л.Ж. (38) од селото Велешта пријавила дека на улица „Маршал Тито“ во Струга била нападната од куче скитник. Истата вечер, во 21.30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека на бензиска пумпа во струшкото село Велешта, О.М.(24) од селото Лабуништа го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз С.Б.(19) од истото село. Против напаѓачот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани