Малолетници се степале во Струга

Струшката полиција утврдува колку и кои деца учестувале во тепачката. Вчера напладне, во полициската станица Струга било пријавено дека на улица „Пролетерски бригади“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу неколку малолетници од Струга.
Се преземаат мерки за нивна идентификација и за целосно расчистување на случајот, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани