Нападнат фудбалски судија во Волино

Двајца насилници го претепале главниот судија на натпреварот.

Вчера во 14 часот и 25 минути, во СВР Охрид било пријавено дека на фудбаското игралиште во село Волино, општина Дебарца, за време на фудбалскиот натпревар помеѓу фудбалските клубови „Сатеска“ од селото Волино и „Охрид Лихнидос“ од Охрид, З.Н.(52) и С.Б.(36), двајцата од село Волино, физички го нападнале главниот судија на натпреварот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот,соопшти полицијата.  

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани