Стружанец претепан на паркинг

Струшката полиција ги бара напаѓачите.

На 27.10.2018 год во 19.20 часот на униформирани полициски службеници им пришло лицето Б. А.(36) од Струга и пријавило нарушен јавен ред и мир со физички напад. Имено, според пријавеното, на 27.10.2018 год околу 18.30 часот пријавителот додека се движел по ул ,,Партизанска“ за да си го земе возилото од паркинг просторот пред угостителски објект, од страна на три лица од кои едниот по кажување на пријавителот било лицето Г.К. физички го нападнале со тврд предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани