Охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир

Охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир.

На 02.07.2024 година во 09.40 часот во СВР Охрид е пријавено дека на плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид е нарушен јавниот ред и мир со викање и агресивно однесување од страна на С.К.(52) од Охрид. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани