Охриѓанец запалил автомобил

Охриѓанец со запалливо средствоопожарил автомобил.

-СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Н.(27) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Тој, на 17.02.2024 на улицата „Серафим Китаноски“ во Охрид со запалива течност предизвикал пожар на паркирано патничко моторно возило „дачија дастер“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Шумска полиција – Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани