Ивана Лескароски: Да не бев толку сакана, не знам дали ќе бев жива

Кога животот не ве  гали, а постојано ви сервира нови искушенија, тогаш  инспирираат луѓето кои не се откажуваат. Се борат со сета сила, а наместо да плачат тие се утеха....

Вредна донација за брза дијагностика на одделот за ОРЛ во охридската болница

ЈЗУ Општа болница Охрид доби донација на одделот за ОРЛ  ФИБЕРЕНДОСКОПСКИ АПАРАТ , со вредност од околу 12.000 €. Вредната донација е од огромно значење како за болницата така и...

Охриѓанец запалил автомобил

Охриѓанец со запалливо средствоопожарил автомобил. -СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Н.(27) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. Тој, на 17.02.2024 на...

Од двата аеродроми во земјава 30 евтини авиолинии, од Тирана 84 дестинации

Потребно е воведување на нови авио линии на охридскиот аеродром. Ова е ставот  на повеќето туристички  работници од регионот. Велат моментално охридскиот аеродром е неискористен. Има летови до само 4...

Објавени резултатите од распишаните конкурси на „1. Детски Прличеви беседи“

Организацискиот Одбор на манифестацијата „1. Детски Прличеви беседи“, која ќе се одржи на 30.3.2024 (сабота), со почеток во 13 часот, во спомен-куќата на Григор Прличев, во соработка со Општина Охрид,...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани