Словенци се истепале во Охрид

Жестока била нивната тепачката на „Железничка“.

На 27.07.2019 година во 03.20 часот, пред угостителски објект на улицата „Железничка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу Ш.Г.(28) и Х.М.(27), двајцата од Република Словенија.
Против нив, во согласност со одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, изјави портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Social profiles