Во Италија запленети 2.3 тони марихуана од Албанија

Италијанската полиција запленила рекордна количина од 2,3 тони мархуана шверцувана од Албанија.

 

Акцијата била спроведена во Сан Бенедето дел Тронто при што уапсени се 63-годишен италијански и 24-годишен албански државјанин.

Според полцијата тоа е најголема колична на дрога запленета во оваа зона.

Албанската полиција, пак,во изминатите два дена во неколку одделени акции заплени над 1,6 тони марихуана.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани