Сре07152020

Последна промена03:46:28 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Охрид домаќин на регионална конференција на МВР

Министерството за внатрешни работи на Република Македонија е домаќин на Регионалната конференција посветена на темата “Методологија за оценување на кандидатите при основна полициска обука“ што од денес до 19-ти месецов ќе се одржи во Охрид.

Повеќе...

Отворена линијата „Ало докторе“

Од деенес започа да функционира проектот „Ало, докторе!“, преку кој на бесплатниот телефонски број 15-123 граѓаните ќе можат да добијат совети од специјалист.

Повеќе...

Се намалува невработеноста

Стапката на невработеност во Македонија во вториот квартал од годинава изнесува 28.2%, покажаа податоците на Државниот завод за статистика.

Повеќе...

Заемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Црна Гора

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и нејзниниот колега од Црна Гора Рашко Коњевиќ денеска во Подгорица ќе потпишат спогодба за заемно признавање на возачките дозволи на граѓаните од двете земји.

Повеќе...

Ќе се усовршува Брзата помош

Брза Помош ќе работи и во Ургентните центри. Од 15 септември двапати месечно по една смена ќе бидат заедно со нивните колеги од Клиничкиот центар и од ГОБ 8 ми  Септември, пишува Здравство 24. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK