Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Македонија

Почна бесплатниот одмор во “Мајски цвет“ Струга

Тринаесет  дечиња од социјално ранливи категории од општините Крива Паланка и Ранковце  од вчера  на бесплатен одмор во детското одморалиште „Мајски цвет“ во Струга.

Повеќе...

Финансиска помош за невработените да почнат бизнис

Државата ќе дава значителна финансиска помош за невработените да почнат сопствен бизнис, а фирмите да отворат нови работни места. Владата во соработка со Министeрството за труд и Агенцијата за вработување, ќе објави оглас за сите невработени, но и за лицата од ранливите категории.

Повеќе...

Денеска е Собор на 12 Апостоли- Павловден

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 30 јуни. Вториот ден од завршувањето на постот е празник на сите 12 Апостоли. Така и се вика празникот: Собор на 12 Апостоли, и тоа е нивен главен заеднички празник, слично како што има соборни денови и за свети Јован Крстител, за архангел Михаил итн.

Повеќе...

Ден на жалост

Поради трагичната хелихоптерска несреќа во која животот го загубија четворица припадници на Министерството за внатршени работи, Владата одлучи понеделник, 14 јули да го прогласи за ден на жалост.

Повеќе...

Денеска детали за хеликоптерската несреќа

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK