Пет02212020

Последна промена09:54:43 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Вевчанскиот градоначалник ги поздрави полуматурантите

Денес  градоначалникот на општина Вевчани во својот кабинет ги прими полуматурантите од општинското основно училиште „Страшо Пинџур“ Вевчани.

Повеќе...

Французите кои ја работат студијата за ски центарот во посета на Вевчани

На Јабланица изминативе денови се собираа податоци за физибилити студијата за изградба на ски-центар во Вевчани.

Повеќе...

Вевчанци нема да плаќаат струја доколку ЕВН не ги поправи дефектите

Општина Вевчани секојдневно се соочува со проблеми со електричното напојување. Нема ден без прекин на струјата се жалат жителите, кои уредно ги плаќаат сметките.

Повеќе...

И Вевчани донира за жртвите од поплавите во Србија и Босна

И граѓаните на Вевчани ја покажаа својата хуманост. Сочувствуваат со несреќата на луѓето чии домови ги уништи поплавата.

Повеќе...

Се поставуваат трибините во спортската сала во Вевчани

Продолжува изградбата на спортската сала во Вевчани. Деновиве се поставуваат трибините.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK