Пон04122021

Последна промена07:52:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Угриноски: 2013-та докажавме дека знаеме да работиме така и ќе продолжиме

Прво јавно ја изразувам мојата почестеност заради укажаната доверба да бидам Градоначалник на Вевчани. Меѓутоа, исто така, сум апсолутно сигурен дека тоа претставува огромна обврска која ќе морам да ја оправдам. 

Повеќе...

Вевчани очекува илјадници туристи за карневалот

Илјадници туристи од земјава и странство се очекува да го искусат карневалското доживување. Вевчанци се веќе подготвени за најстарата карневалска манифестација во земјава.

Повеќе...

Интензивно се гради спортската сала во Вевчани

Во Вевчани интензивно започнаа градежните активности за изградба на современа Спортска сала со 500 седишта.

Повеќе...

Вевчани доби подрачна единица за земјоделие

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска отвори подрачна единица во општина Вевчани.Отворањето на оваа подрачна единица, како што истакна министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски, е резултат на беспрекорната соработка со градоначалникот на општината Цветомир Угриноски, како и со сите луѓе од овој регион кои се заинтересирани за земјоделството.

Повеќе...

Се е подготвено за Вевчанскиот Карневал 2014- “Биди и ти вистински василичар”

Вистинско василичарско доживување се подгототвува во Вевчани за традиционалниот Вевчански карневал што ќе се одржи во малку проширено издание од 10ти до 14ти јануари идната 2014та година.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK