Богослужба за „Светите Козма и Дамјан“ во манастирот во Опеница

Дебарско-кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 14. Јули 2017 година (петок), во манастирот „Св. Козма и Дамјан село Опеница - Охрид, ќе се служи вечерна богослужба и...

Четворица стружани се товарат за фалсификување службени исправи

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава  против Г.М.(56) од Струга, управител на цедент ТДТК „Извор“ ДОО с.Извор Кичево, Н.М.(40) од с.Мислешево, ДИИ „Слома инвестор“ ДООЕЛ с.Мороишта Струга...

Организаторите и уметниците од „Охридско лето“ на прием кај Иванов

Од Кабинетот на претседателот соопштија дека во пресрет на отворањето на „Охридско лето”, Иванов изразил задоволство од годинешната програма, посочувајќи дека овој фестивал дава исклучителен придонес за промовирање на македонската...
Social profiles