ОСБСП Охрид: Да го намалиме сообраќајниот метеж во градот

Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата-Охрид, ги повикува охриѓани на исклучива нужност во користењето на сопствените патнички автомобили пред се во центарот на Охрид. (more…)

Не палете оган на отворено, делумна забрана за движење во шуми

Поради високите температури и појавата од шумски пожари, од денеска до 15 следниот месец се воведува делумна забрана за движење во шумите сос топанска намена, соопшти денеска Министерството за земјоделство,...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани