Битолчанец и охриѓанец фалсификувале документи

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Н.(31) од Охрид и Д.А.(30) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,затајување“ и „фалсификување или уништување на деловни книги“....

Ова се одлуките од денешната седница во Охрид

Советот на општина Охрид, на денешната седумдесет и четврта седница, го прифати предложениот заклучок за прифаќање на Иницијативата за распишување на референдум на локално ниво и одлуката за распишување на...

„Аналфабет“ ќе биде изведена на фестивалот „Јоаким Осоговски“

Народен театар Охрид, во четврток 14.09.2017 гостува на седми по ред Интернационален театарски фестивал „Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка со почеток во 20.00 часот ќе ја изведат претставата"АНАЛФАБЕТ" - комедија...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани