Фатен стружанец кој извршил повеќе тешки кражби

Криминалистичката полиција од Струга поднесе кривична пријава против О.Н. (31) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка кражба“, „тешка кражба во обид“ и „кражба“. (more…)

„Не се клади на Енглези“ , втора изведба во Охрид

Поради големиот интерес за гостувањето на Македонскиот Народен Театар со претставата "Не се клади на Енглези", од Народен Театар Охрид известуваат дека претставата ќе има и втора изведба истата вечер...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани