Димоски: СВР Охрид не повикува и не презема мерки за евакуација

Во врска со денешните зачестени гласини дека СВР Охрид презема мерки за евакуација на граѓани, пред малку соопштение испрати портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Портпаролот категорично ги итфрли таквите...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ со стопирањето на автопатот подготвува криминал

Стопирањето на градбата на автопатите од страна на владата на СДС отвора сериозен сомнеж дека се спрема и подготвува криминал, обвини на денешната прес конференција Снежана Стефаноска претседател на Унија...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани