Струшките педијатри преоптоварени од работа

Алармантна состојбата на детското одделение во Струга. Дневно по стотина пациенти ја полнат болницата. Само пет специјалисти педијатри се грижат за лекување на децата од целиот регион Охрид, Струга, Дебар...

Скопјанец се самозадоволувал на улица во Охрид пред малолетно девојче

24 годишен скопјанец се самозадоволувал на улица во Охрид, пред малолетно девојче. На 01.09.2022 во 02.20 часот на ул.„7-ми Ноември“ во Охрид, полициски службеници од СВР-Охрид го лишиле од слобода...

Заврши 14 та седница на советот на општина Охрид

На денешната 14-та седница на Советот на oпштина Охрид, со мнозинство гласови беа изгласани сите 25 точки на дневниот ред. Советниците ги усвоија Предлог-програмата за измени на програмата за поддршка на...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани