Девојче паднало од тераса, се бори за живот

Вчера околу 18,45 часот во Охрид петгодишно девојче од Австралија, паднала од третиот спрат на семејната куќа, по што е пренесена во болницата „Св.Еразмо“.

 

Девојчето е задржано на лекување со  тешки телесни повреди, односно е во животна опасност. Од страна на екипи од СВР Охрид излезено е на лице место и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани