ФОТО Експлозијата во Далјан го демолира станот и оштети повеќе возила

СВР Охрид презема мерки за утврдување на причините за предизвикана општа опасност и случена експлозија во стан на улицата „Сатеска“ во Охрид. Активностите се насочени кон дефинирање на можна експлозија...

Со напад ги спречил инспекторите да извршат контрола

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „спречување на службено лице во вршење на службени дејствија“‚ полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Н.О.(37) од Струга. (more…)
Social profiles