Момче се обидел да силува малолетничка

24 годишно момче од струшко Подгорци е сторителот кој ја нападнал девојката.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.А.(24) од струшкото село Подгорци.
Тој, на 23.08..2019, во неговиот дом се обидел да изврши обљуба врз малолетна девојка,изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид .

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани