Пет10192018

Последна промена09:38:28 AM

Back Вие сте на: Home Интересно

Интересно

Кина низ фотографии

Народна Република Кина, најнаселената земја, а втората по големина економија во светот, е огромна, динамична нација која продолжува да расте и се развива.
Погледнете интересна збирка на фотографии на луѓе и места низ целата земја во текот на изминатите неколку месеци

Повеќе...

Ја запросил за време на скок со падобран

Робин Пиечман е девојката која  биле запросена од страна на нејзиниот дечко Ешли за време на скок со падобран.

Повеќе...

Естетски хирург со операции си направи совршена жена

 

Дејвид Меток од Лос Анџелес, познат естетски хирург се заљубил на прв поглед кога на операција му дошла пациентката Вероника.

Ја запросил на првиот состанок а откако прифатила ја моделирал онака како тој ја замисливал “совршената жена”.

Повеќе...

Почина најстариот човек на светот на 112 години

Роден во Шпанија во 1901 година Салустиано Санчез во јуни, по смртта на 116 годишниот јапонец Џиромон Кимура, Гинис го призна за најстар маж на планетата.

Повеќе...

Девојка плива со опасните ајкули тигар

 

Лесли Рокат од Јужна Америка пливаше само во бикини со опасните ајкули тигри. Целта на нејзината авантура која е снимена и пренесена преку инетрент во светот, е да докаже дека ајкулите не се чудовишта кои јадат луѓе.

Повеќе...

Авантурист во обид да го прелета Атлантикот со 365 балони со хелиум

Сцена која потсетува на филмот на Pixar, Up е полетувањето на Џонатан Трап, 39 годишен авантурист, на пат долг повеќе од 4 000 километри.

Повеќе...

Љубовен триаголник - со договор си ја поделија девојката

 

Неможејќи да се договорат чија е девојката двајца мажи од Бомболулуа склучиле договор за да ја делат во смени избраницата на своите срца.

Повеќе од една година и двајцата биле во врска со истата жена, мајка на два близнаци, но не знаеле еден за друг.

Повеќе...

Коза на скејтборд

Ова е козата што крши рекорди и сака да се вози на четири тркала. Козата Хепи можеби е најталентираното животно на планетата откога научи да вози скејтборд. 

Повеќе...

Најголемите гради на светот тешки 50 кг

Ани Хавкинс Тaрнер од Џорџија- САД ги има најголемите природни гради на светот. Широки 2,5 метри а тешки неверојатни 50 килограми.

Повеќе...

“Има леб без мотика” – црногорски натпревар во легачење

 

Во етно селото Монтенегро од вчера трае натпреварот во лежење под насловот “Има леб и без мотика”. Во натпреварот учествуваа седум црногорци од кои четворица после долги саати лежење се  откажаа.

Повеќе...

Во Швајцарија отворени првите “секс гаражи”

Градските власти во Цирих одлучија да направат посебни паркинзи , каде што проститутките на “мира” ќе може да ги даваат своите услуги. Во поранешната индустриска зона ќе има девет такви гаражи или “sex drive in”- места, како што ги нарекуваат медиумите.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK