Трајкоски: Направивме многу и во следните години ќе работиме на полето на културата

Нема повозвишено чувство од тоа кога знаете дека сте ја оправдале довербата...од тоа дека дадениот збор сте го одржале. Токму ваквата мисла не тера повторно пред вас да застанеме и...

Со промоцијата на поетска книга заврши петтото Вевчанско културно лето

Со промоција на книгата песни „ДА СЕ ЈАДЕШЕ ЗБОРОТ“од поетесата Стојанка Гогоска,која се одржа во детската градинка „Планински цвет“,свечано заврши овогодишното петто по ред Вевчанско културно лето – Вевкул 2017...

Хотел „Изгрев“ и „Фибула“ повторно во најдобрите

Хотел „Изгрев Спа“ и  Т А „Фибула“ повторно се меѓу добитниците на признанијата на Министерството за економија за најуспешните туристички агенции, хотелиери, туристички манифестации и ресторани во изминатава година. (more…)

Италијанец навредувал и се заканувал на жена од Лескоец

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување на сигурноста“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Д.(68) од Вербаниа, Република Италија, со место на живеење во охридското село...
Social profiles