ЈП „Билјанини извори“ Охрид домаќин на меѓународниот џудо натпревар

ЈП Билјанини извори Охрид домаќин на меѓународниот џудо натпревар "Струга Опен" 2024 кој се одржа вчера во спортската сала "Билајнини Извори".  Учествуваа 600 џудисти од три континенти.  Натпреварот го организираше...

Прв случај на морбили во струшко Лабуништа

Шестгодишно дете од село Лабуништа, Струга е првиот потврден случај на морбили оваа календарска година, информира попладнево Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Направено е серолошко тестирање за мали сипаници со...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани