Сре07152020

Последна промена08:31:02 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

111 годишна жена од Чиле го победи врусот

Дека чудата се можни, докажа жена од Чиле на возраст од 111 години, која го победи коронавирусот и со тоа стана најстариот човек на планетата што оздравел од ковид-19 без никакви посериозни последици.

Повеќе...

Вознесение Христово Спасовден - еве како се слави

Македонската православна црква и нејзините верници денес го одбележуваат Спасовден.

Повеќе...

Благодетниот оган од Ерусалим и покрај пандемијата ќе биде пренесен до православните земји

Светиот Благодатен Оган од Ерусалим ќе биде пренесен во православните земји како и досега, и покрај драконските мерки против коронавирусот, соопштува весникот Jerusalem Post, повикувајќи се на извори од Министерството за надворешни работи на Израел.

Повеќе...

Свети Тома, патријарх Цариградски

Оваа недела од велигденскиот пост православната црква ја посветила на Свети Тома, патријарх Цариградски.

Повеќе...

Свети Алексиј човек Божји - правеше чуда и по смртта

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Свети Алексиј човек Божји.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK