Вто12182018

Последна промена12:25:26 PM

 

Back Вие сте на: Home Живот

Фарбајте се со професионална фарба која ја негува вашата коса

За квалитетна сјајна и здрава коса важно е да се фарбате со професионална боја за коса. Dikson Color Extra Coverage  е новата палета на интензивни природни и пепел бои,кои достигнуваат интензивни  природни,длабоки дефинирани афтентични тонови.  

Повеќе...

Недела на случајните добри дела

Од денес па се до 16-ти месецов, светот ја празнува и одбележува „Неделата на случајните добри дела“.Оваа седмица светот ја празнува и ја одбележува со добрина,добри дела и постапки  и љубезност кон другите, пружање  помош на другите луѓе дури и тогаш кога тие не ја побарале од нас.

Повеќе...

175 милиони луѓе незнаат да читаат

Една од четири млади личности во земјите во развој не можат да прочитаат ниту една реченица. Ова се покажува во извештајот од УНЕСКО кој беше објавен изминатата недела., пишува Факултети.мк.

Повеќе...

Во Сочи започнаа зимските олимписки игри

Македонските олимпијци, алпинецот Антонио Ристевски и нордијците Марија Kолароска и Дарко Дамјановски продефили- раа попладнево на Олимпискиот стадион „Фишт“ во рускиот град Сочи, на свеченото и спектакуларно отварање на 22-те Зимски Олимписки Игри.

Повеќе...

Кои се последиците од долго седење?

Научете ги лошите последици по здравјето предизвикани од долгото седење и неколку совети како да се заштитите.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK