Нед11172019

Последна промена11:00:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Воведение на Пресвета Богородица- Пречиста

 

На 4 декември православните верници го празнуваат големиот христијански празник Мајката Божја Воведение на Пресвета Богородица или кај народот познат како  Пречиста.Овој празник спаѓа во дванаесетте големи празници.

Повеќе...

Изберете го Охрид за дочек на Новата година!

Виена, Прага, Будимпешта, Рим,  Венеција се дел од најчестите понуди за дочек на Новата година со кои бомбардираат туристичките агенции на социјалните мрежи. Понуди има и за Белград, Загреб, Будва, Банско, Софија, Атина.

Повеќе...

Уреди што трошат струја и кога се исклучени

Освен што ќе ви заштеди пари, исклучувањето на уредите од струја е побезбедно во случај на невреме, кога сите вклучени уреди се под ризик од удар на гром.

Повеќе...

Се урна авион во Џакарта, не е пронајдено ниедно тело

Само неколку минути по полетувањето, утрината се урна индонезиски авион на компанијата ,,Лајон Ер“ и падна во морето.

Повеќе...

Што јадат Македонците?

Македонците јадат големо количество на компири, пиперки, домати, ориз на годишно ниво, но многу помалку јадат леќа, туна, соја.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK