Тилевски: Застануваме гордо со визија и сила за нови победи

На премиерниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, пред граѓаните се обрати и кандидатот за градоначалник на Охрид Митко Тилевски. Тој кажа дека му причинува особена чест и задоволство, денес токму...

Холанѓани заинтересирани за соработка со Охрид

Претседателката на Советот на Општина Охрид, Гордана Коњановска, денес оствари средба со претставници на Холандската организација АЛЕСКОН, од градот Асен, која е специјализирана во областа на социјалната политика. (more…)

Стојаноски: Да создадеме општина во која сите граѓани ќе бидат еднакви

Пред мене и пред нас стои најчесната мисија од сите, да создадеме општина во која сите граѓани ќе бидат еднакв, рече на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник од редовите...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани