ЦЈЗ Охрид со нови дијагностички методи за микробиолошка анализа на хуман материјал

Центарот за јавно здравје Охрид воведува  нови дијагностички методи за микробиолошка анализа на хуман материјал, со цел да се одговори на потребите на сите пациенти и лекари, за брзо, точно,...

Педесетти по ред, јубилеен општински натпревар по прва помош

Плоштадот Св.Климент Охридски во Охрид денес пулсираше во духот на младоста и хуманоста, во боите на Црвениот крст. На 50-от, јубилеен општински натпревар по прва помош, кој во организација на...

Двајца стружани нападнале вработен во угостителски објект

Двајца стружани нападнале вработен во угостителски објект. -На 13.04.2024 година во 00.30 часот, во угостителски објект во струшката населба „Езерски лозја“, лишени од слобода се С.К.(36) и Б.С.(38), двајцата од...

ИПА Охрид одржа едукативна работилница со Здружението на глуви и наглуви

Полициски службеници од СВР Охрид-припадници на Интернационалната полициска асоцијација, на отсекот за превенција и на полициската станица за безбедност во патниот сообраќај, на теми од областа на сообраќајот, одржаа едукативни...

ФОТО: Здружението на пчелари одбележа 50 години постоење

Синоќа во општинската сала Здружението на пчелари Охрид одбележа половина век постоење. Пред присутните се обрати претседателот на здружението Наум Трпчески. -Идејата за формирање организација која ќе се грижи за...

Завршна фаза од реконструкцијата на „7 ми Ноември“

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. -„Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на оваа улица се постави нова...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани