Семејна драма-братот ја претепал својата сестра

Во караница, братот ја претепал својата сестра.

26 годишен охриѓанец ја нападнал и ја претепал сестраси која завршила со отоци на рацете.Немилиот настан се случил на четврти месецов во нивната семејна куќа а напаѓачот добил кривична пријава.Според сооштението од СВР Охрид,поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда”, Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Ф.К.(26) од Охрид.Пријавениот, казненото дело го сторил на четврти овој месец во 08,30 часот во семејна куќа на улицата „Бекир Али Риза“. Тој физички ја нападнал својата сестра влечејќи ја и гребејќи ја со раце, со што и нанесол повреди изразени во огреботини и отоци на рацете.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани