Романските актери без маски ја забавуваа публиката на „Охридско лето“

Националниот театар „И.Л. Карагиале“ од Букурешт синоќа во предворјето на црквата „Света Софија“ го приреди концертното шоу „Меџик Нешнл“ за публиката на фестивалот „Охридско лето“ а во режија на познатиот...
Social profiles