Калиштанец „заработи“ кривична за дивоградба

Човекот си изградил куќа без одобрение.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.П.(45) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Во текот на 2018 и 2019 година во село Калишта, струшко, пријавениот како сопственик и инвеститор, изградил објект без одобрение за градба.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани