Штипјанец претепан во Струга

Струшката полиција трага по напаѓачот.

На 10.07.2019 година во Полициската станица Струга на улицата „Димче Ковачески“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од непознат сторител врз Е.П.(42) од Штип. Се работи на расчситување на случајот.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани