Фото+Видео: Отворена првата „AdriaPower“ филијала во земјава со седиште во Струга

Отворена првата „AdriaPower“ филијала во земјава со седиште во Струга. Станува збор за најдоверливиот  партнер во соларната индустрија во Европа со претставништва во Словенија, Хрватска, Германија и Шведска. Дистрибуција на...

Голем саемски попуст, платете 50% помалку до сертификат и учество на Мастер семинар работилница

Голем саемски попуст, платете 50% помалку до сертификат и учество на Мастер семинар работилница за изработка на нокти. Светскиот бренд КОРАЛ НАИЛС ТАЧ конечно достапен и во Охрид. Станува збор...

КОРАЛ НАИЛС ТАЧ – нов уникатен производ на македонскиот пазар

КОРАЛ НАИЛС ТАЧ е Професионална линија на производи за изработка на нокти. Идејата за креирање на оваа линија потекнува од една многу интересна приказна која започнува во едно мало поморско...

Холанѓанин го предвиде разорниот земјотрес во Турција

Извесен холандски државјанин Франк Хогербетс од Харлем на својот „Твитер“ на 3. февруари   го предвиде разорниот земјотрес во Турција. Тој  напиша дека подрачјето на Турција со границата со Сирија ќе...

Создадени вештачки матки, како би изгледало пораѓање во иднината

Во 2017 година, научниците создадоа BioBag, првата вештачка утроба користена за одгледување јагне. Така, беше само прашање на време кога ќе се разгледа овој нов концепт за одгледување човечко бебе....

Најстарата личност во светот е шпанка има 115 години

Марија Брањас Морера ги преживеала двете светски војни, Шпанската граѓанска војна, пандемијата на грипот во 1918 и пандемијата на ковид-19. Родена во Калифорнија пред 115 години, таа сега и официјално...

Мери Бајрамоска добитник на престижната награда make up influencer award 2022

Познатата мејк ап артистка од Охрид, Мери Бајрамоска годинава ја доби наградата make up influencer award 2022. Наградата ја доделува магазинот Убавина и здравје. Четврти U&Z Influencer Awards, на 12.12.2022,...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани