Пон01222018

Последна промена02:31:47 PM

: Покупка квартиры в ипотеку. Как взять в ипотеку квартиру быстро. Квартира в ипотеку от застройщика. Снять квартиру длительно без посредников. Быстро снять квартиру без посредников недорого. Снять квартиру посуточно без посредников. Сделать теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол электрический своими руками. Инфракрасный теплый пол своими руками.
Ремонт компьютера своими руками. Как взять кредит малому бизнесу без поручителей. Помощь малому бизнесу кредиты. Новые серверы world of warcraft. Все популярные серверы world of warcraft. Играть бесплатно в world of warcraft. Чертежи фрезерного станка по дереву. Качественные чертежи самодельных фрезерных станков. Чертеж фрезерного станка. Оценка стоимости недвижимости. Узнать рыночная оценка недвижимости. Оценка рыночной стоимости недвижимости. Хороший ремонт компьютеров срочно. Ремонт компьютеров на дому. Кредит на развитие малого бизнеса.

Вчера во 19.30 часот во полициската станица Струга, А.Б.(29) од Поградец, Албанија пријавил физички напад од страна на И.Љ. и уште неколку непознати ...

Косовец и стружанка извршиле низа казнени дела за да прикажат легална купопродажба и регистрацијаа на патнички автомобил.Двајцата биле фатени од ...

Во голем пожар во куќа во струшкото село Џепин, изгоре цела куќа, за среќа нема повредени а предизвикана е огромна материјална штета.

Новата планирана железничка линија Кичево-Лин, планирано е да поминува низ повеќе места од општините Дебарца, Охрид и Струга и ќе биде силен импулс ...

Центарот за развивање на животни вештини БРЕИНОБРЕИН-Црвен крст Охрид започнува со уписи на нови деца од 4-14 годишна возраст заинтересирани да ја ...

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози и наместа со остатоци од кашест снег. 

По три недели зимски одмор, околу 270.000 средношколци и основци, меѓу кои и 20.000 првачиња, денеска  се вратија  на настава за второто полугодие од ...

Фантастична сума од 600.000 денари одзел маскиран рабојник од казино во Струга.

        
 • Во Струга нападнат новинар од Албанија

  Вчера во 19.30 часот во полициската станица Струга, А.Б.(29) од Поградец, Албанија пријавил физички напад од страна на И.Љ. и уште неколку непознати лица.

 • Низа измами за купопродажба на автомобил

  Косовец и стружанка извршиле низа казнени дела за да прикажат легална купопродажба и регистрацијаа на патнички автомобил.Двајцата биле фатени од полицијата и се соочиле со полициска кривична пријава.

 •  Пожар „проголта“ цела куќа во струшко

  Во голем пожар во куќа во струшкото село Џепин, изгоре цела куќа, за среќа нема повредени а предизвикана е огромна материјална штета.

 •  Железничката пруга Кичево-Лин,силен импулс за развој на охридско-струшкиот регион

  Новата планирана железничка линија Кичево-Лин, планирано е да поминува низ повеќе места од општините Дебарца, Охрид и Струга и ќе биде силен импулс за стопански развој на регионот.

 • Нови уписи за Бреинобреин програмата

  Центарот за развивање на животни вештини БРЕИНОБРЕИН-Црвен крст Охрид започнува со уписи на нови деца од 4-14 годишна возраст заинтересирани да ја следат интернационалната Бреинобреин едукативна програма преку која ќе имаат можност да ги стекнуваат, развиваат и потврдуваат своите способности: концентрација, меморија, нумерички и вербални вештини, способности за учење, креативност и имагинација, лидерство, самодоверба, визуелизација, решавање на проблеми.

 • Забрана за камиони на Стража

  Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози и наместа со остатоци од кашест снег. 

 • Почна второто полугодие

  По три недели зимски одмор, околу 270.000 средношколци и основци, меѓу кои и 20.000 првачиња, денеска  се вратија  на настава за второто полугодие од учебната 2017/2018 година.

 • Со пиштол во рака, одзел 600.000 денари

  Фантастична сума од 600.000 денари одзел маскиран рабојник од казино во Струга.

 

 

Вести

Во Струга нападнат новинар од Албанија

Во Струга нападнат новинар од Албанија

Вчера во 19.30 часот во полициската станица Струга, А.Б.(29) од Поградец, Албанија пријавил физички напад од страна на И.Љ. и уште неколку непознати л...

Повеќе

Низа измами за купопродажба на автомобил

Низа измами за купопродажба на автомобил

Косовец и стружанка извршиле низа казнени дела за да прикажат легална купопродажба и регистрацијаа на патнички автомобил.Двајцата биле фатени од полиц...

Повеќе

Пожар „проголта“ цела куќа во струшко

 Пожар „проголта“ цела куќа во струшко

Во голем пожар во куќа во струшкото село Џепин, изгоре цела куќа, за среќа нема повредени а предизвикана е огромна материјална штета.

Повеќе

Железничката пруга Кичево-Лин,силен импулс за развој на охридско-струшкиот регион

 Железничката пруга Кичево-Лин,силен импулс за развој на охридско-струшкиот регион

Новата планирана железничка линија Кичево-Лин, планирано е да поминува низ повеќе места од општините Дебарца, Охрид и Струга и ќе биде силен импулс за...

Повеќе

Нови уписи за Бреинобреин програмата

Нови уписи за Бреинобреин програмата

Центарот за развивање на животни вештини БРЕИНОБРЕИН-Црвен крст Охрид започнува со уписи на нови деца од 4-14 годишна возраст заинтересирани да ја сле...

Повеќе

Забрана за камиони на Стража

Забрана за камиони на Стража

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози и наместа со остатоци од кашест снег. 

Повеќе

Почна второто полугодие

Почна второто полугодие

По три недели зимски одмор, околу 270.000 средношколци и основци, меѓу кои и 20.000 првачиња, денеска  се вратија  на настава за второто полугодие од ...

Повеќе

 • sileks
 • image

Водици неработен ден - уште еден продолжен викенд

Водици неработен ден - уште еден продолжен викенд

19 Јануари - празникот Богојавление Водици е неработен ден за граѓаните од право...

Повеќе

Обичаи и верувања за Богојавление Водици

Обичаи и верувања за Богојавление Водици

Според верувањата, точно на полноќ, ноќта, се отварало небото и на сите што будн...

Повеќе

Внимателно: Провејува снег на Плетвар и Пресека

Внимателно: Провејува снег на Плетвар и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во северните, запа...

Повеќе

 • sileks
 • image
Реклама

  

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK